790 391 846

536 009 212

Inwestycja wysokiego zwrotu

Człowiek, który postanowi prowadzić sklep internetowy, może mieć klientów z całego świata. Jeśli tylko przekona ich o swojej wartości, będą mu wierni przez bardzo długie lata. Dzięki geolokalizacji jest w stanie zebrać najistotniejsze informacje o potencjalnych klientach i przedstawić im ofertę, której nie oprze się żaden potrzebujący. E-biznes daje nieograniczone wręcz możliwości. Firma o wirtualnej reprezentacji przekłada swoje działania na rzeczywiste usługi lub handel.

Jak w każdej branży, tak w świecie sklepów wirtualnych ważne są pieniądze.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Elementów składowych, z których składa się całkowity koszt inwestycji, jest kilka.

Miejsce na serwerze

Pliki, w których zapisany jest e-sklep należy umieścić na serwerze. Usługa nazywa się hosting. Są to tak zwane powierzchnie serwerowe do wynajęcia. Znaczy to, że sklep internetowy obsługiwany jest przez pewną ilość hardware. Panele zabudowane podzespołami współpracującymi z procesorami przetwarzają żądania bitowe i przedstawiają je w formie graficznej na komputerach użytkowników. Mikrotranzystory w wielkich ilościach pracują na rzecz klienta i są oferowane przez firmy usługowe. Zwykle są to przestrzenie serwerów współdzielonych. Znaczy to, że dla prowadzenia niewielkiego sklepu internetowego wystarcza tylko część struktury serwera i firmy dzielą ją z kilkoma innymi. Koszt utrzymania zdeponowanych plików w tym układzie jest niewielki i opłacany rocznym abonamentem.

Rodzaje oprogramowania

Programy darmowe

Można pobrać w wielu miejscach sieci. Niestety każdy taki program wymaga adaptacji. Trzeba go przystosować do wymagań branży i zgodnie z upodobaniem właściciela. Wdrożenie pomysłów na własny sklep internetowy w sieci niestety wymaga sporych umiejętności programistycznych. W przeciwnym wypadku, jeśli się takowych nie posiada, trzeba mieć jednak zasób gotówki, za którą opłaci się programistę.

Wersja płatna

Zazwyczaj darmowe oprogramowanie można poszerzyć o wiele funkcjonalności. Można to zrobić w ramach wcześniej pobranego gotowego szablonu. Jednak nadal sklep podlegać będzie ograniczeniom gotowych produkcji, których nie można zazwyczaj zmieniać. Wykupując dostęp do funkcji jednorazowo, można z nich później korzystać do woli.

Kolejny typ oprogramowania

Jest to tak zwany model SaaS. Oprogramowanie w formie usługi. Ma wiele zalet. Najważniejszym plusem jest brak konieczności instalowania na serwerze zewnętrznym lub we własnych zasobach sprzętowych. Blok programowy posiada odrębną administrację, a dostęp do części użytkowej dostaje się za pomocą logicznego CMS. W ten sposób można dokonywać potrzebne zmiany zawartości. Nie mając oczywiście wpływu na kod źródłowy.

W tej wersji oprogramowania uiszcza się opłaty abonamentowe.

Oprogramowanie na zamówienie

Duże jednostki sklepowe z zawartością tysięcy rekordów asortymentowych wymagają dedykowanego oprogramowania. Dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach. Zwykle też tak duże sklepy sieciowe umieszczane są na dedykowanych serwerach. Znaczy to, że serwer zajmuje całą przestrzeń urządzenia serwerowego i nie ma towarzystwa. Cena za wykonanie dużego projektu nie ma właściwie górnej granicy i można się jedynie pokusić o nakreślenie rzędu wielkości. Koszt oprogramowania ma znaczną rozpiętość i może zaczynać się od kilkunastu tysięcy, sięgając nawet kilkuset.

Ostatni punkt

Certyfikat bezpieczeństwa

Koszt certyfikatu SSL jest najczęściej zależny od kwot zabezpieczających prowadzenie sklepu internetowego. Kwotę insurance można z góry założyć podczas wykupu certyfikatu.

interaktywni24.pl

ul. Chmielna 2/31

00-020 Warszawa

NIP: 531-163-48-09

Sandra Pędzisz

tel: 790 391 846

e-mail: sandra@interaktywni24.pl

Maciej Pietraczyk

tel: 536 009 212

e-mail: maciek@interaktywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ