790 391 846

536 009 212

Strona internetowa i wynikające z niej korzyści

Strona internetowa to jedno z kluczowych narzędzi marketingu internetowego, pozwalających na regularne docieranie do ścisłego grona potencjalnych odbiorców. Posiadanie własnej witryny niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści dla biznesu.

Jedną z najważniejszych korzyści jest stosunkowo niedroga reklama dla prowadzonej firmy. Koszt stworzenia podstawowej strony internetowej jest dość niski. Niskobudżetową stronę internetową można już stworzyć od kilkuset złotych. Opłacona musi zostać robocizna, domena i serwer. Należy pamiętać, że w przypadku wielu stron internetowych nie są konieczne aktualizacje, dlatego taki koszt wydaje się naprawdę niski w sytuacji, gdy planujemy prowadzić witrynę przez najbliższe kilka lat. Oczywiście co roku należy przedłużać domenę i serwer, natomiast nie powinno to stanowić większego wyzwania finansowego dla działalności gospodarczej. W dzisiejszych czasach reklama stanowi jeden z kluczowych czynników przekładających się bezpośrednio na osiągane przychody firmy, dlatego istotne jest, aby o niej nie zapominać. Strona internetowa jest znakomitą formą reklamy w Internecie. Jest przede wszystkim tania i umożliwia pozyskiwanie dodatkowych sprzedaży swoich produktów i usług w dłuższym czasie.

Konwersja określonych produktów reklamowanych na stronie internetowej jest różna. Wszystko oczywiście zależy od jakości wykonanej witryny, a także reklamowanego produktu lub usługi. Strona internetowa, na której chcemy promować własny biznes, powinna być wykonana dobrze pod względem technicznym i merytorycznym. Konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie i wdrożenie witryny. Strona internetowa powinna być dobra jakościowo pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Na stronie znaleźć się powinny odpowiednio zredagowane teksty, które zachęcą klientów do zakupu i polepszą liczbę wygenerowanych przez przedsiębiorstwo sprzedaży. W końcu zwiększenie liczby sprzedaży i pozyskanych klientów to jedna główna korzyści strony internetowej.

Oczywiście oprócz kwestii materialnych strona internetowa ma wiele innych zalet niezauważalnych na pierwszy rzut oka. Fundamentalną korzyścią wynikająca z prowadzenia strony internetowej jest to, że przy jej pomocy w szybki i prosty sposób można komunikować się ze swoimi odbiorcami. Firma może jednoznacznie przedstawić swoją ofertę, a także informować klientów o zachodzących w niej zmianach. Dodatkowo na stronie internetowej umieszczane mogą być cenniki, zdjęcia i dane dotyczące produktów i usług, dzięki czemu klient może w łatwy sposób określić czy będzie zainteresowany skorzystaniem z przedstawionej oferty, nie marnując przy tym swojego czasu, ani czasu pracowników firmy. Strona internetowa może dawać możliwość informowania użytkowników o nagłych sytuacjach. Dla przykładu, jeżeli ktoś prowadzi kawiarnie i musi ją zamknąć na jeden dzień, to przy pomocy strony internetowej w łatwy sposób dotrze z taką informacją do swoich klientów.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści strona internetowa to bardzo dobre narzędzie do promowania własnej marki. Witryna pozwala na tworzenie pozytywnego wizerunku w oczach potencjalnych klientów. Przy pomocy strony internetowej w łatwy sposób można wykreować wizerunek swojej firmy, jako ekspertów w określonej dziedzinie. Wystarczy do tego regularne publikowanie specjalistycznych wpisów, które w pewnym stopniu zaciekawią klientów, a jednocześnie przekonają ich do skorzystania z usług i produktów oferowanych przez firmę. Strona internetowa pozwala budować, także więzi z klientem. Przy pomocy strony internetowej przedstawiać można informację z życia firmy, tworzyć konkursy z nagrodami dla klientów i zapraszać na organizowane w firmie wydarzenia. Oczywiście wiele z tych czynności wykonywać można na innych portalach społecznościowych, natomiast dywersyfikacja przekazu i źródeł pozyskiwania klientów jest kluczowa w długoterminowym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. To właśnie różnorodność środków przekazu pozwala firmie wyróżnić się na tle konkurencji i umocnić swoją pozycję na rynku. Strona internetowa to jedno z powszechniejszych narzędzi wspomagających proces budowania przewagi konkurencyjnej.

Warto, więc zwrócić uwagę na możliwości, które daje ono w tym aspekcie. Strona internetowa pełni zatem trzy podstawowe funkcje: reklamową, informacyjną i opiniotwórczą. Przy jej pomocy przedsiębiorca z łatwością wypromuje własny biznes i poszerzy możliwością związane z reklamowaniem własnych produktów i usług. Dodatkowo firma szybko dotrze do potencjalnego klienta, który może być zainteresowany jej ofertą. Przy pomocy informacji uzyskanych na stronie internetowej klient podjąć może decyzje o ewentualnym nawiązaniu kontaktu z firmą w celu dokonania zakupu lub nawiązania współpracy. Ostatecznie klient na podstawie wyświetlonej mu strony internetowej tworzyć może własną opinię na temat stopnia profesjonalizmu firmy, a także budować jej wizerunek we własnej świadomości. Wracając, jednak do funkcji reklamowej, warto zauważyć, że strona internetowa może być, także narzędziem do wykorzystania w alternatywnych formach promocji. To właśnie na stronę internetową kierować można ruch w przypadku prowadzenia kampanii na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn. Na stronę internetową przekierowywać można, także odbiorców pozyskiwanych przy pomocy reklamy w wyszukiwarce internetowej Google. Dodatkowi użytkownicy mogą być, także odsyłani na witrynę w przypadku prowadzonych działań związanych z pozycjonowaniem. Wszystkie te elementy sprawiają, że strona internetowa staje się bardzo istotnym narzędziem w niskiej cenie, które otwiera furtkę na nowe możliwości w świecie marketingu internetowego.

Przy pomocy witryny pozyskać można dodatkową liczbę klientów, która w ostatecznym rozrachunku zadecydować może o ostatecznej rentowności prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Pod żadnym pozorem nie należy, zatem zbyt pochopnie rezygnować z możliwości, jakie daje nam Internet i dostęp do nowoczesnych technologii. Jedną z takich możliwości jest właśnie strona internetowa, która posiada wiele ciekawych zalet. Kluczowe jest to, że sama witryna dostarcza wiele korzyści zarówno klientom, jak i właścicielom działalności gospodarczych. Powyższe argumenty przemawiają za stworzeniem strony internetowej dla własnego biznesu, ponieważ daje ona szanse na dodatkowy rozwój firmy i może okazać się kluczowym czynnikiem mającym wpływ na dalsze jej funkcjonowanie. Strona internetowa może też po dokonaniu odpowiednich działań stać się alternatywnym źródłem pozyskiwanych przychodów w prowadzonej działalności sprzedażowej lub usługowej.

interaktywni24.pl

ul. Chmielna 2/31

00-020 Warszawa

NIP: 531-163-48-09

Sandra Pędzisz

tel: 790 391 846

e-mail: sandra@interaktywni24.pl

Maciej Pietraczyk

tel: 536 009 212

e-mail: maciek@interaktywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ